با آموزش جملات شرطی در زبان انگلیسی و مشخصا جملا شرطی نوع دوم در خدمت شما هستیم-ببینید جملات شرطی در زبان انگلیسی در خدمت شما هستیم آموزش های دیگر مثل آموزش جملات شرطی نوع های اول و سوم همچنین از طریق گزینه جستجو در سایت در دسترس شماست و همینطور می توانید از طریق موضوع بندی و با کلیک روی موضوع "آموزش گرامر انگلیسی" مطالب را ببینید

جملات شرطی‌ نوع دوم

از جملات شرطی‌ نوع دوم برای‌ بيان يک شرط يا موقعيت غير واقعی‌ يا غير ممکن و نتيجه محتمل آن در زمان حال يا آينده بکار می‌رود. در واقع در اين نوع جملات حال يا آينده‌ای‌ متفاوت را تصور می‌کنيم

if        گذشته ساده                        would ('d) و would not (wouldn't)   

if        I had more money, I                 would ('d)                          buy a new car.

if        you lived in England, you         would ('d)                    soon learn English.

چند مثال ديگر:

If he needed any money, I'd lend it to him. (But he doesn't need it)

(اگر به پول احتياج داشت به او قرض می‌دادم)

If I had more time, I'd help you.

(اگر وقت بيشتری‌ داشتم به شما کمک می‌کردم)

If I were* a rich man, I'd buy an expensive car.

(اگر ثروتمند بودم يک ماشين گرانقيمت می‌خريدم)

I wouldn't accept the job (even) if they offered it to me.

(اگر آن کار را به من پيشنهاد می‌کردند هم قبول نمی‌کردم)

در اين نوع جملات، اغلب بجای ‌

was

از

were

استفاده می‌شود

If I were living in Tehran, we could meet more often.

دانلود رایگان کتاب   ,i ,نوع ,if ,جملات ,d ,    ,  if ,  اگر ,جملات شرطی ,شرطی نوع ,آموزش گرامر انگلیسیمنبع

موتور برق چیست و چگونه کار میکند؟

تجربه ای جالب با معاملات باینری آپشن

خرید کانکس 738 چه مزیتی دارد

باکس گل shadichi

فروشگاه آنلاین کتاب پخش دانشجو

خرید دزدگیر اماکن

خرید ظروف یکبار مصرف

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ رووم دانلود اهنگ با موزیک ایرانی دانستنی هایی جذاب راجع به خانه فروشگاه فایل بارکاو خرید کاغذ دیواری انجام نماشویی باکیفیت بهترین سایت moviedoc چشم انتظارم خبر